1. نمایندگی
  2. >
  3. پکیج
  4. >
  5. بررسی ارور
  6. >
  7. چشمک زدن چراغ 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور | رفع ارور 40 60 80 + راه حل
چشمک زدن چراغ 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور | رفع ارور 40 60 80 + راه حل

دلیل چشمک زدن  ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور چیست ؟

در دفترچه راهنمای ایران رادیاتور متن زیر را می بینیم

فن کار می کند اما پرشر سوئیچ هوا در وضعیت قطع می باشد

شرح خطای 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

خطای 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور به معنای این است که فن کار می کند، اما پرشر سوییچ هوا در وضعیت قطع می باشد. این خطا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.

چشمک زدن چراغ 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور | رفع ارور 40 60 80 + راه حل

الف – فن روشن نمی شود

گیرپاژ یا سوختگی فن
قطعی سیم یا فیش رابط بین فن و برد الکترونیک
خرابی برد الکترونیک
ب – فن روشن می شود

گرفتگی ونتوری یا شیلنگ رابط بین ونتوری و پرشر سوییچ هوا
خرابی پرشر سوییچ هوا
عیب یابی فن

اگر فن روشن نمی شود، ابتدا باید مطمئن شویم که فن سالم است و هیچ مشکلی از نظر گیرپاژ، سوختگی یا قطعی سیم ندارد. برای این کار می توانیم فن را از پکیج جدا کرده و به صورت دستی آن را بچرخانیم. اگر فن به راحتی می چرخد، مشکل از فن نیست.

اگر فن سالم است، باید به سراغ سیم یا فیش رابط بین فن و برد الکترونیک برویم. برای این کار می توانیم سیم یا فیش را از هم جدا کرده و مجدداً به هم وصل کنیم. اگر مشکل حل شد، مشکل از قطعی سیم یا فیش بوده است.

اگر با انجام مراحل بالا مشکل حل نشد، مشکل از برد الکترونیک است. در این صورت باید برد الکترونیک را توسط سرویسکار مجاز تعمیر یا تعویض کرد.

عیب یابی پرشر سوییچ هوا

اگر فن روشن می شود، باید به سراغ پرشر سوییچ هوا برویم. برای این کار می توانیم شیلنگ رابط بین ونتوری و پرشر سوییچ هوا را از هم جدا کرده و دو سر شیلنگ را به هم وصل کنیم. اگر با این کار مشکل حل شد، پرشر سوییچ هوا خراب است و در پکیج گلدیران موجب خطای e3 می شود و باید توسط سرویسکار مجاز تعویض گردد.

نکته: در مدل های L36FF&L28FF امکان دو شلنگه کردن وجود ندارد.

راه حل های پیشنهادی برای چشمک زدن 40 60 80 ایران رادیاتور

در صورتی که مشکل از فن است، می توانید فن را تعمیر یا تعویض کنید.
در صورتی که مشکل از پرشر سوییچ هوا است، می توانید پرشر سوییچ هوا را تعویض کنید.
در صورتی که مشکل از برد الکترونیک است، باید برد الکترونیک را تعمیر یا تعویض کنید.
پیشنهاد می شود برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور، از یک سرویسکار مجاز استفاده کنید.

[collapse]

اما این جمله ما رو به نتیجه خاصی نمی رساند

 لطفا متن را بخوانید شاید بعضی از مواردی که به ان اشاره کردم  به راحتی راه حل  مسئله شما باشد چشمک زدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور

 

چشمک زدن 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور به طور کلی مربوط به قسمت فن می شود

به عبارت دیگه : هر چیزی که به طور مستقیم در عملکرد فن پکیج بتونه اخلال ایجاد کنه چه قبل از شروع حرکت فن و چه بعد از حرکت فن

 قبل از هر کاری پکیج را ریست کنید اگر با ریست مشکل برطرف نشد سپس موارد زیر رو مطالعه کنید .

معیوب بودن یا نیم سوز بودن برد پکیج ایران رادیاتور و روشن شدن چراغ 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

زمانی که برد الکترونیکی در فرمان دادن به فن ناتوان می شود یا به عبارتی دیگر برق به فن نمی رسد چشمک زدن 40 60 80 اتفاق می افتد . در این موارد شما وقتی پکیج را روشن می کند صدای فن را نمی شنوید و بعد از مدتی حدودا 10 ثانیه این خطا را در پکیج می بینید

ضمنا بعضی مواقع برد نیمسوز می شود و هر چند وقت یکبار این کد خطا اتفاق می افتد. به تجربه می شود گفت در پکیج های بالاتر از 5 سال بالای %50 درصد احتمال این روشن شدن چراغ مربوط به برد می باشد . در مجموع میتوان خرابی برد رو مهمترین علت چشمک زدن چراغهای 40 60 80 ایران رادیاتور دانست و بهترین روش برای رفع این مشکل تعمیر برد پکیج هست و یا اینکه ان را با یک برد نو جایگزین کنیم

…………….

ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور ناشی از یک سری از معایب پکیج میباشد. اگر پکیج ایران رادیاتور شما با ارور و خطای ۴۰ ۶۰ ۷۰ و ۸۰ رو به رو شده است کامل این بخش را بخوانید تا نحوه رفع ارور و خطای پکیج را متوجه بشوید و بتوانید خودتان پکیجتان را در صورتی که عیوب ذکر شده به وجود آمده است تعمیر کنید.

در ابتدا با روش های ایجاد ارور و خطای پکیج ایران رادیاتور در انواع مدل های m24ff و … آشنا خواهید و سپس به نحوه رفع عیب و ارور خطا های پکیج ایران رادیاتور در مدل های m24 ff و مدل های .. میپردازیم.

اگر با مطالعه مقاله ما قادر به رفع ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور خود نشدید کافیست با تماس با نزدیکترین شعبه به به محل سکونت خود درخواست تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور و برد پکیج خود را بدهید تا در کمتر از یک ساعت تعمیر کار متخصص به محل شما اعزام شده و اقدام به رفع ارور ایجاد شده نماید.

در حالت کلی علت بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج های ایران رادیاتور را میتوان به دلیل عدم خروج گازهای سمی و خطرناک تشکیل شده از احتراق پکیج دانست،کد خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج های سری آنالوگ پکیج ایران رادیاتور با کد خطای A03،E3، E51 سری دیجیتال K و L یکسان است.

1-به یاد داشته باشید قبل از انجام هرکار تعمیراتی بر روی وسایل برقی خود ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید.
2- سپس با استفاده از ابزار روکش خارجی دستگاه را بازنمایید.
3- حال به سراغ فن دستگاه رفته و آن را بررسی نمایید در صورت وجود جسم خارجی داخل دستگاه شما با ارو ۴۰ ۶۰ ۸۰ مواجه خواهید شد.
4-اگر بعد از روشن کردن دستگاه فن پکیج کار نکرد 2 حالت وجود دارد در حالت اول احتمال دارد سوخته باشد در حالت دوم ممکن است مشکل از برد پکیج باشد که در هر صورت در اولین فرصت با تعمیرکار خبره پکیج ایران رادیاتور جهت بازدید تماس بگیرید اما قبل از تماس تا انتهای متن را بخواتید شاید مشکلتان حل شد که اکثرا مشکل حل میشود.
5-برای تست کردن برد کافیست ولتاژ دو سر تیم فن به وسیله ولت متر اندازه بگیرید اگر ولت متر عددی غیر از ۲۲۰ را نشان داد برد خراب است و باید تعویض یا تعمیر گردد که پیشنهاد ما تعمیر میباشد.تهران پکیج این افتخار را دارد که تعمیرات برد پکیج را با ۶ ماه گارانتی انجام میدهد.
6-در مرحله بعد باید به سراغ دودکش پکیج رفته و آن را به طور کامل بررسی کنید و در صورت مسدود بودن انسداد را باز کرده و باز بودن مسیر خروج گازهای سمی اطمینان حاصل نمایید حتما دقت کنید که ابتدا از خاموش بودن پکیج اطمینان حاصل کنید.
7- در مرحله بعدی شلنگ متصل به پرشر دود را بررسی کرده و در صورت وجود شی خارجی آنرا تمیز نمایید.
8-حال به سراغ ونتوری فن پکیج میرویم اگر ونتوری پکیج در اثر حرارت بالا آب شده باید آن را تعویض کنید.
9-اگر مشکل از هیچ یک از موارد بالا نبود به احتمال زیاد برد سوخته و باید تعویض یا تعمیر شود.هزینه تعمیرات برد پکیج به مراتب پایینتر از تعویض میباشد.

مهمترین دلیل ارور و خطای پکیج ایران رادیاتور 40 60 80 در مدل های m24ff ناشی از نوسانات برق و عدم استفاده از محافظ پکیج میباشد.هر چند عوامل متعددی در بروز خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج دخیل میباشند که به تفصیل در ادامه شرح خواهیم داد.

در ابتدا قبل از تعمیر باید از ریست کردن دستگاه اطمینان حاصل شود‌.

نحوه ریست دستگاه های ایران رادیاتور مطابق شکل میباشد .

کلید ریست پکیج ایران رادیاتور جهت رفع عیب ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور
کلید ریست پکیج ایران رادیاتور
چنانچه بعد از ریست کردن پکیج ایران رادیاتور باز هم مشکل پا برجا ماند و ارور پکیج رفع نشد وارد مراحل بعدی میشویم.

در مرحله بعد حتما فشار سیستم پکیج ایران رادیاتور را چک کنید

در سمت چپ یا زیر پکیج یک عدد فشارسنج نصب شده است دقت داشته باشید که فشار دستگاه بین ۱.۵ تا ۲ بار باشد و چنانچه فشار کمتر یا بیشتر است فشار را تنظیم کنید .جهت تنظیم فشار این مقاله را کلیک کرده و بخوانید.

همواره دقت داشته باشید که فشار پکیج نقش مهمی در راه اندازی پکیج خواهد داشت.

مرحله بعد به سراغ دریچه های هوا ی بالای پکیچ میرویم که اکثرا رنگ آنها مشکی میباشد. ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور ناشی از یک سری از معایب پکیج میباشد.

در بالای پکیج دو عدد دریچه وجود دارد.چنانچه پکیج شما در بالکن و بیرون از خانه است میتوانید یکی از دریچه های هوا را با پیچ گوشتی چهارسو باز کنید تا ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور مرتفع گردد.

رفع ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور عوامل متعددی دارد که باید تا انتها آن را بررسی کرد.

در مرحله بعد از باز بودن شیر گاز خود اطمینان حاصل کنید .

برای این کار میتوانید شیر گاز پکیج را چک کنید چنانچه بسته بود به حالت باز تغییر دهید.

گاهی قطعی گاز از پایین منزل شما میباشد و باید از بعد از کنتور نسبت به باز بودن شیر گاز خود اطمینان حاصل کنید‌.

مراقب باشید حتما ایمنی دستگاه پکیج خود را حفظ کنید.

از دیگر عوامل مهمی که در پکیج ایران رادیاتور باعث به وجود آمدن ارور و خطای ۴۰ ۶۰ ۸۰ میشود وجود گرد و غبار و آلودگی در فن دستگاه میباشد.چنانچه در مناطقی زندگی میکنید که آلودگی زیادی وجود دارد و پکیج در بالکن نصب میباشد حتما از ورود گرد و غبار و الودگی به پکیج جلوگیری نمایید.

گاهی این آلودگی ها از ساختن لانه توسط پرندگان در بالای پکیج ناشی میشود .

پرندگان با ساختن لانه در فصول سرد سال در بالای پکیج باعث کثیفی مجموعه فن میشوند و در مواردی باعث سوختن فن دستگاه میشوند که دستگاه پکیج شما ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور را نشان میدهد.

جهت جلوگیری از اینگونه موارد میتوانید چنانچه پکیج ایران رادیاتور شما در خارج از خانه وصل است از یک محافظ شبکه ای استفاده نمایید.

آموزش سرویس پکیج توسط خودتان هم میتوانید توسط این فیلم مشاهده کنید.

در مواردی هم جهت جلوگیری از ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور حتما باید از یک محافظ پکیج استفاده نمایید .

محافظ های پکیج نوسان ایجاد شده جریان برق را کنترل میکنند و مانع از صدمه به پکیج شما میشوند.

اما یکی از دلایل مهمی که باعث به وجود آمدن ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور میشود آسیب به برد میباشد.

برد های پکیج ایران رادیاتور نسبت به نوسانات برق حساس میباشند و شما باید حتما جهت جلوگیری از آسیب به پکیج از یک محافظ استاندارد استفاده کنید. ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور ناشی از یک سری از معایب پکیج میباشد.

چنانچه پکیج ایران رادیاتور ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ میدهد و با روش های گفته شده مشکل شما رفع نگردیداز متخصصان پکیج ایران رادیاتور در تهران پکیج در استان تهران بهره ببرید.

1-معیوب بودن برد پکیج ایران رادیاتور:

اگر به هر علتی برد از ارسال فرمان به فن برای عملکرد درست ناتوان باشد ، و نتواند فرمان صحیح را به این قطعه برساند ، شما شاهد ارور 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور خواهید بود .برای بررسی بیشتر برد و پی بردن به قسمت معیوب آن کافیست مقاله تعمیر برد پکیج را مطالعه نمایید . در این موارد شما وقتی پکیج را روشن میکند صدای فن را نمی شنوید و بعد از مدتی شاید 15 ثانیه این ارور را در پکیج میبینید .در برخی موارد شاید شما این ارور را در بعضی از روزها مشاهده کنید سپس برای چند روز این ارور دیگر ظاهر نشود و مجدد بعد از چند روز باز این ارور بر روی صفحه نمایشگر شما نمایش داده شود ، در این حالت به قطعیت میتوان گفت برد شما نیم سوز است و به زودی شاهد خرابی برد به صورت کامل خواهید بود.

2-خرابی پرشر هوای پکیج ایران رادیاتور:

در برخی موارد بروز این ارور در پکیج به علت خرابی پرشر هواست چرا که پرشر هوا به عنوان سنسور فن عمل میکند و باید سالم بودن و نبودن فن را به برد پکیج گزارش دهد ، در نتیجه خرابی پرشر هوا میتواند باعث بروز این مشکل شود .

3-بررسی سیم های رابط:

در برخی موارد خرابی سیم های رابط و بروز قطعی در آن ها باعث بروز ارور 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور خواهد شد.

4-چک کردن مسیر دودکش:

در برخی موارد گرفتگی مسیر دودکش پکیج باعث بروز این مشکل میشود ، کارشناسان تهران سرویس به همه ی دارندگان پکیج های دیواری توصیه مینمایند ، حتما هر ماه از باز بودن مسیر دودکش پکیج خود اطمینان حاصل نمایند ، چرا که بسیاری از موارد مسمویت های ناشی از گاز مونوکسید کربن در منازل به دلیل بسته بودن مسیر دودکش پکیج های منازل صورت میگیرد.

5-گیر کردن جسم خارجی به فن پکیج:

در بسیاری از موارد به دلیل لانه ساختن پرندگان در دودکش پکیج اجسام خارجی ئارد پکیج شده و در عملکرد فن اختلال ایجاد مینماید برای جلوگیری از بروز این مشکل سرویس سالانه پکیج خود را جدی بگیرید.

6-گرفتگی شلنگهای رابط بین ونتوری و پرشر :

گاهی ممکن است بر اثر گرفتگی شلگنهای رابط بین فن و پرشر فن در اثر گرد و خاک یا بخار اب ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور بروز کند که باید با فوت کردن داخل شلنگها مسئله را حل کرد البته احتمال این مورد هم فوق العاده کم هست.

7-گرفتگی سوراخهای ونتوری :

گاهی در اثر خاک گرفتن سوراخهای ونتوری بسته میشود و باعث بروز ارور 40 60 80 ایران رادیاتور میشود . یک مورد خاص میباشد که به ندرت رخ میدهد .

8-معیوب شدن خود فن :

تا اینجا در بررسی ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور دیدیم با اینکه این ارور مربوط به معیوب بودن فن پکیج است ، مشکلات بسیاری باعث بروز این ارور در پکیج میشوند ،که باید تمامی این موارد را مورد بررسی قرار داد.در صورت معیوب بون فن پکیج میتوانید از صفحه خرید قطعات پکیج اقدام به خرید فن پکیج مورد نظر نمایید.

9-آب شدن ونتوری :

گاهی در اثر حرارت بسیار بالا ونتوری اب میشود و باعث بروز این ارور میشود ، البته این مورد در ونتوری های فلزی به ندرت اتفاق می افتد.

به طور کلی ارور 40 60 80 مربوط به :
خرابی برد الکترونیک پکیج
قطعی جریان الکتریسیته فن
سوختگی سیم پیچ فن
خرابی پرشر سوئیچ هوا یا سنسور فن
بسته شدن یا ذوب شدن ونتوری فن است.
تعمیر یخچال در شهرک واوان و سراسر اسلامشهر تهران در محل منزل 09106868021 تعمیرکار

بعد از بروزه ارور۴۰ ۶۰ ۸۰ و تعویض پرشر فن بعد از چند روز باز دستگاه همین ارور را بدهد مشکل از چیست؟

در این مورد میتوان گفت مشکل از برد است که باید توسط تعمیر کار متخصص تعمیر شود.

اگر ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ بعد از ریست کردن برطرف شد اما با رسیدن به دمای ۷۰ درجه مجدد بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شود مشکل از چیست؟

در اینجا می توان گفت بروز این خطا به علت ضعیف شدن پرشر هوا که باید تعویض گردد .

آیا یا در هنگام بروز این کد خطا با باز کردن دودکش پکیج مشکل برطرف میشود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم همیشه دلیل بروز این ارور گرفتگی دودکش و احتراق ناقص نیست .

آیا می توان برای تست پرشر از روش تست دهانی استفاده کرد؟

در پاسخ به سوال باید بگوییم تست پرشر هوا به صورتی که با دهان داخل آن فوت کنیم اصلا روش درستی نیست و نمی توان آن از این روش نتیجه گرفت که پرشر سالم است. چراکه مکش و دهش ایجاد شده توسط دهان با فلای دستگاه بسیار متفاوت است.

آیا آبریزش از شیر اطمینان دستگاه باعث بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ در پکیج ایران رادیاتور خواهد شد؟

آبریزش از دستگاه هیچ ارتباطی به بروز این ارور در پکیج ندارد.

هزینه تعمیر رله برد در هنگام بروز این خطا چقدر است؟

در صورت تشخیص اینکه علت بروز ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ به خاطر خرابی در رله برد و شما با خیالی آسوده تعمیر برد خود را به متخصصان تهران پکیج بسپارید، چراکه علاوه بر هزینه بسیار کم تعمیرات شما توسط بهترین تعمیرکاران برد انجام می پذیرد.

اگر دستگاه فقط زمانی که روی حالت زمستانی قرار دارد این ارور 406080 را نشان میدهد مشکل از چیست؟

در این حالت میتوان گفت به احتمال زیاد مشکل از پرشر فن دستگاه است.

پکیج ایران رادیاتور بعد از ریست کردن برای مدتی درست شده و با ز به حالت اولیه خود برمیگردد؟

بعد از حضور کارشناس به صورت قطعی میتوان در این باره صحبت کرد ، اما به احتمال بسیار بالا مشکل از برد دستگاه است.

قیمت برد دستگاه ایران رادیاتور چقدر است ؟

برای استعلام دقیق قیمت برد دستگاه پکیج ایران رادیاتور خود کافیست با یکی از نمایندگی های تهران پکیج تماس حاصل نمایید ، ویا از طریق فرم درخواست خدمات قیمت برد پکیج ایران رادیاتور خود را استعلام نمایید .

پکیج در مینیموم درجه رادیاتور به درستی کار میکند، اما با افزایش دمای رادیاتور ها با بروز ارور 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور خود مواجه شدیم مشکل از چیست ؟

در اینجا میتوان به قطعیت گفت که مشکل از پرشر هوا است ، و باید تعویض گردد.

ارور 40 60 80 معمولا در چه زمان هایی رخ می دهد؟

این ارور بیشتر در زمان تغییر فصل و انبساط و انقباض بیش از حد پرده دیافراگمی سنسور ایجاد میشود ،برای جلوگیری از این اتفاق پرشر سوئیچ هوا را دوشلنگی می کنند تا سنسور بتواند تحرک بیشتری داشته باشد.

ایجاد قطعی در جریان الکریسیته فن
ایجاد سوختگی در سیم پیچ فن
ایجاد گرما و ذوب شدن ونتوری فن در پکیج
خرابی برد الکترونیک دستگاه
به وجود آمدن قطعی در جریان الکتریسیته فن

علت ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علت به وجود آمدن این خطا ممکن است ۹ دلیل داشته باشد که سرویس کار پکیج باید به صورت تک به تک بررسی نماید و علت اصلی را تشخیص دهد. نیم سوز بودن برد، خرابی پرشر هوا یا سنسور هوا، گیر کردن قطعه به پره های فن، قطعی سیم های رابط بین برد و فن، معیوب شدن فن، گرفتگی شلنگ های رابط بین ونتوری و پرشر، گرفتگی سوراخ های ونتوری، گیر کردن سنگ ریزه درون ونتوری و در نهایت آب شدن ونتوری.

ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

آسیب دیدگی برد پکیج یا نیم سوز شدن آن

علت اصلی ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج دیواری در حداقل ۸۰ درصد موارد خرابی برد پکیج دیواری است. در زمانی که برد الکترونیکی نتواند به خوبی فرمان را به برد اصلی ارسال کند این خطا پدید می آید. در حقیقت در این حالت برق به فن نمی‌ رسد و چراغ های گفته شده روشن می ‌شود. در صورت آسیب دیدن برد، چراغ های ۴۰ ۶۰ ۸۰ در زمانی کمتر از ۱۵ ثانیه روشن می شوند. در این حالت تعمیر برد اصلی پکیج توسط تعمیر کار در محل مشتری انجام می شود.

آسیب دیدگی برد پکیج یا نیم سوز شدن آن

خرابی پرشر هوا یا سنسور فن

پرشر قطعه بسیار مهم است که “سنسور فن” محسوب می ‌شود. این قطعه وظیفه دارد تا سلامت فن را به صورت مکرر به برد اطلاع دهد. دومین علت اصلی ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج خرابی پرشر است. نیم سوز شدن این قطعه موجب خرابی در روند کار می شود و رفع آن به کمک تکنسین فنی انجام خواهد گرفت.

خرابی پرشر هوا یا سنسور فن

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور در  مدل  ECO،E ، BM و M آنالوگ معادل ارور E51 در پکیج سری دیجیتال است.

گیر کردن قطعه در فن

پره های فن همواره در حال حرکت است اما ممکن است بر اثر لانه سازی پرنده ها، ممکن است شاخه ای در فن گیر کند و یا باد شدید تکه چوب ها را به سمت فن و پره های آن هدایت کند. این مورد نیز از دیگر دلایل به وجود آمدن ارور مذکور است.

گیر کردن قطعه در فن

قطع شدن سیم های رابط بین برد و فن

از دیگر عوامل به وجود آمدن ارور ممکن است قطعی سیم و یا پوسیده شدن آن باشد، احتمال به وجود آمدن این علت خیلی کم است اما همچنان باید توسط کارشناس فنی بازبینی شود.

معیوب شدن فن

فن قطعه ای مستحکم است که احتمال خرابی آن بسیار کم است. مقاومت بالا و کیفیت مرغوب آن موجب شده تا احتمال خرابی آن کاهش یابد. با اینکه ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج دیواری مربوط به فن است اما می‌ توان بیان کرد که عوامل حاشیه‌ ای موجب این خطا می شوند.

گرفتگی شلنگ های رابط بین ونتوری و پرشر

گرد و غبار خاک و یا بخار آب باعث می‌شود تا شلنگ رابطه بین ونتوری و پرشر کیپ شود که با فوت کردن داخل شیلنگ ها، مورد حل می گردد و نیاز به تعویض و یا تعمیر قطعه ای نیست.

گرفتگی شلنگ های رابط بین ونتوری و پرشر

گیر کردن سنگ ریزه درون ونتوری

سوراخ های بر روی ونتوری بسیار کوچک هستند و همین دلیل باعث می‌ شود تا سنگریزه هایی در آن گیر کند که باعث اخلال در کار می شود.

آب شدن ونتوری

ممکن است بر اثر شدت گرمای بالا در پکیج، ونتوری آب شود که احتمال وقوع آن بسیار کم است.

رفع ارور 406080 پکیج ایران رادیاتور

رفع این ارور معمولاً با بررسی و تعمیر قطعات آسیب دیده امکان‌پذیر است. در ادامه مراحل رفع این ارور به صورت گام به گام توضیح داده شده است:

پکیج را از برق بکشید.
درب‌های پکیج را باز کنید.
پره‌های فن را بررسی کنید.
شلنگ آنتی کندانس را بررسی کنید.
قفل‌های دودکش را باز کنید.
پرشر سوئیچ هوا را تست کنید.
برد الکترونیک را تعویض کنید.
گام 1: پکیج را از برق بکشید.

این مرحله برای ایمنی شما ضروری است.

گام 2: درب‌های پکیج را باز کنید.

برای دسترسی به قطعات داخلی پکیج، باید درب‌های آن را باز کنید.

گام 3: پره‌های فن را بررسی کنید.

پره‌های فن را با دست بچرخانید تا مطمئن شوید که چیزی مانع حرکت آن‌ها نمی‌شود.

گام 4: شلنگ آنتی کندانس را بررسی کنید.

شلنگ آنتی کندانس را از نظر گرفتگی و آسیب بررسی کنید. در صورت نیاز، آن را تمیز یا تعویض کنید.

گام 5: قفل‌های دودکش را باز کنید.

اگر دودکش پکیج شما مسدود شده است، باید قفل‌های آن را باز کنید تا دودکش به خوبی کار کند.

گام 6: پرشر سوئیچ هوا را تست کنید.

برای تست پرشر سوئیچ هوا، باید دو سوکت آن را جدا کنید. سپس، آب گرم را باز کنید و دو سر سوکت‌ها را به هم وصل کنید. اگر شعله پکیج روشن شد، پرشر سوئیچ هوا خراب است.

گام 7: برد الکترونیک را تعویض کنید.

اگر پس از انجام مراحل بالا، ارور 406080 همچنان ظاهر می‌شود، باید برد الکترونیک را تعویض کنید.

نکات مهم

در صورت عدم تجربه در تعمیرات پکیج، بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
برای جلوگیری از بروز این ارور، باید پکیج خود را به صورت منظم سرویس کنید.
ویدئوهای آموزشی

برای آشنایی با نحوه رفع ارور 406080 پکیج ایران رادیاتور، می‌توانید ویدئوهای آموزشی زیر را مشاهده کنید:

[collapse]

خراب بودن پرشر هوا

بعد از برد بیشترین احتمال مربوط به پرشر هوا ( پرشر سوئیچ هوا ) باشد که باعث بروز روشن شدن چراغ 40-60-80 پکیج ایران رادیاتور می شود . پرشر هوا در واقع سنسور  ایمنی فن محسوب می شود و ماموریت دارد تا سالم بودن فن را به برد اعلام کند .

بنابرین خرابی پرشر هوا برای برد همان خرابی فن تلقی می شود. و دستگاه چشمک زدن 40 60 80 ایران رادیاتور m24ff می دهد . البته پرشر هوا هم مانند برد در بعضی مواقع نمیسوز می شود و یکی در میان روشن شدن چراغ می دهد به عبارت دیگر بعضی مواقع سالم است و بعضی مواقع روشن شدن چراغ می دهد . به خاطر همین مورده که گاهی تشخیص خرابی این خطا برای سرویسکار ماهر هم سخت میشه
دو موردی که در بالا ذکر کردیم تقریبا احتمالات اصلی علت روشن شدن چراغ 406080 پکیج ایران رادیاتور هستند

گیر کردن چیزی به پره های فن و روشن شدن چراغ ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور

بعضی مواقع ممکن است به پره های فن چوب یا شاخه یا چیزی که معمولا توسط پرنده ها حمل می شود ( در اثر لانه سازی روی پکیج ) گیر بکند و مانع حرکت فن بشود و باعث بروز چشمک زدن 40-60-80 در پکیج ایران رادیاتور می شود .

این مورد نسبتا شایع هست پس اگر حوصله دارید دست به کار بشید و این مورد رو چک کنید و موارد مکرری بوده که ما برای تعمیر پکیج رفتیم و با همچین تصاویری مواجه می شدیم  و ….

مشکل در دودکش

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود این روشن شدن چراغ بروز کند مسدود بودن مسیر دودکش است که باعث می شود پرشر هوا فرمان توقف را به برد ارسال کند .  مواردی رو در کار خودم تجربه کردم که دودکش بر اثر لانه سازی پرنده یا هر چیزی دیگری کیپ شده بود و با رفع انسداد دودکش چشمک زدن ۴۰ ۶۰ ۸۰ ایران رادیاتور برطرف شد

هرگونه مشکل در دودکش می تواند علت چشمک زدن 40 60 80 ایران رادیاتور باشد
قطعی سیمهای رابط بین برد و فن و کد چشمک زدن 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

ممکن است به هر دلیلی سیمهای رابط  فن و برد قطع شود .که طبیعتا باعث بروز کد چشمک زدن 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور می شود . البته گاهی این قطعی می تواند از روی برد اتفاق بیفتد
که البته این مورد به ندرت پیش می اید. و احتمالش فوق العاده کم است . پس خاهشا نروید سراغ چک کردن همچین مواردی . چون ارزش چک کردن ندارند . مگر اینکه سرویسکار پکیج باشید و همه چیز رو به غیر این مورد چک کرده باشید

معیوب شدن خود فن و چشمک زدن چراغ 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

اگرچه روشن شدن چراغ 406080 ایران رادیاتور چشمک زدن فن محسوب می شود اما در عمل می بینیم کمتر پیش می آید خود فن خراب بشود . ولی به هرحال گاهی هم ممکن است خود فن به طور کامل خراب بشود که در ان صورت باید  فن کاملا با یک فن نو تعویض بشود . دقت کنید  که علائم خرابی برد و خرابی فن که باعث چشمک زدن چراغهای پکیج ایران رادیاتور  می شود تا حدود زیادی شبیه به هم هستند . برای تست با رعایت اصول ایمنی میشه از روش برق مستقیم به فن استفاده کرد

خرابی های مربوط به ونتوری

خرابی های مربوط به ونتوری اگرچه 4 مودری هستند که ما در زیر به ان اشاره می کنیم ولی به دلیل فنی بودن این مورد و اینکه احتمال هر چهار مورد به شدت کم هست  لازم نیست درگیر این مورد شوید مگر اینکه سرویسکار باشید

گرفتگی سوراخهای ونتوری :

گاهی در اثر خاک گرفتن سوراخهای ونتوری بسته می شود و باعث بروز روشن شدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور می شود . یک مورد خاص می باشد که به ندرت رخ می دهد .

گیر کردن سنگ ریزه داخل شیپوری  ونتوری :

گاهی نیز ممکن است در درون سوراخ بالایی ونتوری سنگریزه ای گیر کند و رابطه فن با پرشر هوا قطع شود و باعث بروز روشن شدن چراغ 40-60-80 شود البته این مورد هم به ندرت رخ می دهد

گرفتگی شلنگهای رابط بین ونتوری و پرشر

گاهی ممکن است بر اثر گرفتگی شلنگ های رابط بین فن و پرشر هوا در اثر گرد و خاک یا بخار اب روشن شدن چراغ 40 60 80  پکیج ایران رادیاتور بروز کند که باید با فوت کردن داخل شلنگها مسئله را حل کرد البته احتمال این مورد هم فوق العاده کم هست

اب شدن ونتوری

گاهی در اثر حرارت بسیار بالا ونتوری اب می شود و باعث بروز روشن شدن چراغ 406080 می شود البته این مورد در ونتوری های فلزی به ندرت اتفاق می افتد

اگرچه در متن بالا توضیح کاملی از علت روشن شدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور داده ام اما اگر توضیحات قانع کننده نبود میتوانید دو متن زیر را به عنوان توضیحات تکمیلی بخوانید

متن اول و توضیحات علتهای روشن شدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور

روشن شدن چراغ۸۰-۶۰-۴۰ در پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور / معادل روشن شدن چراغ E51 پکیج ایران رادیاتور در پکیج های دیجیتال سری l &k هست

این روشن شدن چراغ ( error) در پکیج ایران رادیاتور جزء خطاهای شایع بوده و به دلیل عدم خروج مناسب محصولات احتراق می باشد.

در صورت مشاهده چشمک زدن 40+60+80 پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff  ابتدا مسیر دودکش را کاملاً بررسی کرده و از باز بودن مسیر آن اطمینان حاصل نمایید.

روشن شدن چراغ 406080 پکیج ایران رادیاتور معمولاً در هنگام تغییر فصل از سرما به گرما ایجاد شده که به علت انقباض و انبساط پرده دیافراگمی سنسور کنترل فشار فن (سنسور پرشر سوئیچ هوا) می باشد به همین منظور تکنیسین اقدام به دو شلنگ کردن پرشر هوا جهت افزایش تحریک سنسور می نماید در غیر این صورت عوامل ذیل محتمل می باشد

خرابی برد الکترونیک پکیج
قطعی جریان الکتریسیته فن
سوختگی سیم پیچ فن
خرابی پرشر سوئیچ هوا یا سنسور فن
بسته شدن یا ذوب شدن ونتوری فن

متن دوم و بررسی دلایل روشن شدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور m24ff

شرح error 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور :

فن کار می کند اما پرشر سوئیچ هوا در وضعیت قطع می باشد
اگر روشن شدن چراغ 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور بعضی مواقع صورت می گیرد و در هر شبانه روز ممکن است به تعداد دفعات اندکی این عیب پیش آید و در یک بازه ی زمانی اصلا اتفاق نیفتد و هنگام ایجاد کد خطا با ریست کردن مشکل حل شود؛احتمالا برد الکترونیک دستگاه خراب است و نسبت به تعمیر یا تعویض آن توسط سرویسکار مجاز باید اقدام شود در غیر اینصورت باید
با توجه نکاتی که گفته می شود بررسی ،تشخیص و تعمیر شود

دلیل چشمک زدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور  با توجه به اینکه فن روشن نمی شود:
اگر فن دستگاه روشن نمی شود و نمی چرخد ابتدا باید فن دستگاه از نظر گیرپاژ بودن،به سختی چرخیدن و یا گرفتگی در پره های آن و عدم وجود مانع بین پروانه های آن جهت چرخش بصورت کاملا روان اطمینان حاصلکرد تا باعث چشمک زدن چهل شصت هشتاد نشود

اگر با وجود روان بودن فن پکیج و اینکه برق از طرف برد الکترونیک جهت روشن شدن فن به آن می رسد پس اصلی ترین علت کد چشمک زدن 40 60 80 ایران رادیاتور در اینجا می تواند سوختن فن باشد
و در این مورد و نیز در صورتی که فن روان نباشد و نتوان  ان را با روانکاری اصلاح کرد باید
فن تعویض شود

در بعضی موارد ممکن است سوکت یا فیش متصل کننده ی کابل تامین برق از طرف برد الکترونیک و کابل تغذیه ی فن قطع باشد و چشمک زدن 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور بروز کند که باید محل اتصال این دو را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنیم . هرچند که این احتمال خیلی کم است

اگر از طرف برد الکترونیک هیچ جریانی جهت روشن شدن فن صادر نشود بنابراین برد الکترونیک معیوب است و باید توسط سرویسکار تعمیر یا تعویض گردد

پیشنهاد ما همیشه به شما استفاده کننده عزیز تعمیر برد هست . از این موضوع که تعمیر ممکن است باعث شود تا دوباره بعد از چند مدت برد خراب بشه اصلا نترسید . تجربه 10 ساله من در تعمیر برد به من اطمینان می دهد که با اطمینان به شما بگویم بردی که برای شما تعمیر می کنیم حداقل تا 5 – 6 سال آینده خراب نخواهد شد

 اصلی ترین علت مشکل روشن شدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور با وجود روشن شدن فن

ابتدا ونتوری فن و شیلنگ متصل به آن از لحاظ  تمیز بودن ،عدم گرفتگی و وصل بودن شیلنگ مورد بررسی قرار گیرد در برخی موارد شیلنگ از جای خود خارج شده و یا مسیر شیلنگ و یا ونتوری مسدود شده است و روشن شدن چراغ 40 60 80 ایران رادیاتور در ان بروز می کند

اگر ونتوری و شیلنگ سالم باشند ایراد از پرشر سوئیچ هوا می باشد

و دستگاه را ری استارت می کنیم در نهایت اگر باز هم کد 406080 پکیج ایران رادیاتور بروز کرد پرشر سوئیچ هوا خراب هست

 پرشر سوئیچ قطعه بسیار حساسی هست و  حتما باید توسط سرویسکار تعویض شود .

من  سعی کردم  تا جایی که ممکن هست موارد این روشن شدن چراغ را بیان نمایم تا اگر کسی توانست موارد ابتدایی رو خودش حل کنه  به هیچ وجه موارد تخصصی رو خودتون انجام ندهید که ممکنه بسیار خطرناک باشه .    به هر جا دوست داشتید برای تعمیرات زنگ بزنید

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید